Kam za skvělou lyžovačkou? Dejte šanci Slovinsku, příjemně vás překvapí

Pro některé lidi je konec léta obdobím velkého smutnu, jiné se naopak nemohou dočkat, protože je čeká sportování na zasněžených svazích. Pokud k milovníkům zimních sportů patříte i vy a rádi byste letos vyzkoušeli něco jiného než doposud, vydejte se na Slovinsko. Ne Slovensko – tam je sice taky hezky, ovšem středomořská země nabízí mnohem lepší podmínky k lyžování. Nevěříte? Děláte chybu!

Předsudky stranou, Slovinsko je krásná země

Slovinsko v očích českého lyžaře není tak prestižní jako Rakousko, Francie a Itálie, ale kdo se do něj vydá, nemůže si zdejší podmínky vynachválit. Kombinace malebného prostředí, jedinečné kuchyně a proslulé slovinské pohostinnosti je doslova návyková.

Pro lyžaře všech úrovní

Zkušenější lyžaři jsou si vysoké úrovně slovinských lyžařských středisek moc dobře vědomi. Ostatně se zde koná i soutěž pod hlavičkou FIS, a to v Krnajsko Goře a pohořích Pohorje a Rogle. Sjezdovek zde sice není tolik jako ve známějších evropských areálech, ale jsou udržované ve velmi dobrém stavu. Jsou zde trati všech úrovní a na své si přijdou rodiny s dětmi, začátečníci i náročnější lyžaři.

Kam vyrazit za nejlepším lyžováním?

Hodil by se vám konkrétní tip na Slovinsko 2019 lyžování? Máte ho mít. K nejproslulejším lokalitám bezesporu patří zmíněná Kranjska Gora, kam se vyplatí zavítat i během roku. Z původně malé vesničky vyrostlo kosmopolitní město, které si zachovalo malebnou tvář. Daří se zde nejen zimním sportům, ale také cykloturistice a pěší turistice. Krajina je poseta zajímavými architektonickými památkami a často se o ní hovoří jako o „ikonické“. Dokonale vás uhrane! Pro 2019 lyžování Slovinsko jsou však dobrými lokalitami také Vogel, Krkavec a mnohé další lokality. Tipy na ubytování a další informace najdete na www.gradtur.si.

Publikováno: 21. 09. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Barbora Jiroušková