4 největší chyby při zařizování obývacího pokoje

Obývací pokoj je místnost, kde si přejeme relaxovat a trávit příjemné chvíle z našeho dne. Jaké nejčastější chyby lidé při zařizování tohoto pokoje dělají? Vyvarujte se těmto omylům.

„Podlahu necháme tak, změníme ji jindy“

Při rekonstrukci nebo zařizování obývacího pokoje se mnoho lidí zajímá již o finální podobu, nikoliv o základ. Místo toho, aby si dobře promysleli, zda se k nim budou hodit kamenné obklady na zeď, nebo třeba dřevěné podlahy, se nechají zlákat levnými plastovými materiály. Přitom stačí jednou položit kvalitní podlahu a obklady, a následně si nemusíte dělat starosti s jejich složitou údržbou. Pokud si přejete vyhodit staré koberce, je nejvyšší čas.

„Ten nábytek je ještě dobrý“

Stejně tak se lidé často domnívají, že nábytek, který zdědili po rodičích, bude ještě dělat parádu. Jeden z páru tímto rozhodnutím ale skutečně trpí. Nepřeje si totiž staré věci, ale svůj vlastní pohled na věc. Zkuste se o tom pobavit a jasně si určete své priority. Starý nábytek například zůstat může, ale je potřeba jej zrenovovat nebo natřít na novou barvu. Tu, kterou si určíte vy sami, nikoliv předchozí generace.

„Výstavka starých časů“

Nedovolte, aby se váš obývací pokoj proměnil v muzeum minulosti. Nevystavujte si nostalgické předměty a fotografie. Místo toho jim utvořte krásnou vzpomínkovou krabici, ke které se budete s láskou vracet. Není ale potřeba mít tyto předměty stále na očích. Raději si namalujte svůj vlastní abstraktní obraz. Nebo si dopřejte místo pro promítač. Cokoliv, co bude směřovat do budoucna, nikoliv do minulosti.

„Každý pes, jiná ves“

Naše místnosti by měly mít jednotný styl a koncept. Daří se vám to dodržovat? Výborně! Nenechte se zlákat jednotlivými kousky v obchodech s nábytkem. Vždy si představte, jak budou zapadat do celkové koncepce vašeho bydlení. Milujete Provence, vintage, nebo skandinávský styl? Dodržujte jednotu. Nový obývák se vám jistě podaří na jedničku.

Publikováno: 06. 05. 2022 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Jiroušková